ALYSS.cz - SGA - Stargate: Atlantis - Hvězdná brána: Atlantida
Alyss.cz - zabava pro vsechny ALYSS.cz - HIMYM - Jak jsem poznal vasi matku ALYSS.cz - Jiste pane ministre online ALYSS.cz Komiks - kreslen serily ALYSS.cz - Jiste pane premiere online ALYSS.cz - Ajtaci - the IT Crowd ALYSS.cz - cinsky horoskop ALYSS.cz - mal Sheldon online ALYSS.cz - Clarence online ALYSS.cz - SGA - Stargate: Atlantis - Hvezdn brana: Atlantida ALYSS.cz - Jmenuji se Earl - My name is Earl ALYSS.cz - origami, navody, galerie ALYSS.cz - M*A*S*H 4077 - online mash ALYSS.cz - TRON Uprising - online Tron HRY, ALYSS.cz - superhry online, 1001hry
SGA - Stargate: Atlantis - Hvězdná brána: Atlantida
     Menu
     Reklama
     Alyss.cz

NemoHRY.cz - hry online zdarma
     Spřátelené Weby

1HRY.cz - hry online zdarma NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry Uloz si video Nahnoji.cz biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni Globální mediální server TetriSys
Postavy
John Sheppard - (Joe Flanigan)
John Sheppard je armádní pilot, který umí létat skoro se vším. Díky jeho skvělému pilotování zachránil i generála O'Neilla, když na jejich vrtulník byla omylem vystřelena antická Střela. John má rád fotbal, sjezd a vše co je rychlejší než 200 km/h.

K programu Atlantis se dostal také díky tomu, že má neobyčejně silný antický gen ATA. Tím se tedy stal důležitým členem výpravy. Gen objevil náhodou, když si sedl na křeslo ovládající antickou základnu v Antarktidě. Díky jeho silnému antickému genu ovládá antickou technologii zcela přirozeně bez nutnosti soustředění.

Postupem času se z něj stal na Atlantisu hrdina, ale i několikrát málem o svůj život přišel. Byl například nakažen retrovirem, který měnil jeho DNA, ale nakonec byl zachráněn. Když nalezli antickou loď s názvem Aurora, dobrovolně se připojil do stáze, aby se pokusil najít informace o slabině Wraithů. John byl také 8 měsíců vězněn v antickém zařízení, kde plynul čas několikanásobně rychleji, tím získal velice důležité zkušenosti, hlavně co se týče Povznesení.

Podplukovník John Sheppard občas nedůvěřuje velení Dr. Weirové a jedná na vlastní pěst. Byl to také on, kdo přejmenoval antickou loď GateShip (McKayův nápad) na Puddle Jumper. Je to chytrý a statečný voják. Nikdy se nevzdává a nenechává svůj tým ve "štychu".

Dr. Rodney McKay - (David Hewlett)
Rodney McKay je sobecký a namyšlený vědec. Poprvé jsme ho mohli vidět už v seriálu Stargate SG-1. Myslí si, že je nejlepší vědec astrofyziky a antických technologií. Je smrtelně alergický na citrusy, trpí klaustrofobií a je to obrosvký pesimista, z každého menšího problému udělá smrtelný problém. A hlavně má velice jemnou pleť. Zamiluje se do každé krátkovlasé blondýnky, Carterovou nevyjímaje a ona ho za to nesnáší. Rodney má také sestru Jeanie Millerovou, která má malou dcerku.

Do SGC ho povolal pentagon, aby pomohl majoru Carterové dostat Teal'ca z brány, kde uvízl a také pomáhal při Anubisové útoku na pozemskou bránu. Poté pracoval v Rusku, než byl odvelen na Antarktickou základnu, pro výzkum antických technologií. Nakonec byl dr. Weirovou vybrán do expedice na pozici hlavního vědce a dostal místo v Sheppardově týmu.

McKay pracuje s Dr. Zelenkou (český vědec na Atlantis - viz. níže), kterému již mnohokrát vděčí za záchranu svého života - například, když se Jumper zaklínil v bráně, nebo když se zřítil s Jumperem do oceánu. A za záchranu života vděčí také Dr. Beckettovi, když se předávkoval wraithským enzymem.

Dr. Rodney McKay už také způsobil hodně katastrof, např. se mu podařilo zničit 5/6 sluneční soustavy při svém pokusu. Ale občas měl i smůlu, když například při nehodě wraithské stíhačky došlo ke spojení vědomí poručíka Cadmanové a Dr. McKaye a oba uvízli v McKayově těle.

Rodney je jedním z těch, kteří nevlastní antický gen, proto podstoupil Beckettovu genovou terapii, při níž mu byl do krve přidán antický gen. Od té doby je schopen ovládat antickou technologii stejně jako Sheppard nebo Beckett

I přesto, že je otravný, nepříjmený a stále se povyšuje nad ostatní, je nepostradatelným členem expedice a Sheppardova týmu.

Teyla Emmagan - (Rachel Luttrell)
Teyla byla vůdkyní svého lidu na planetě Athos. Wraithové ji zabili rodinu, a tak ji zbyla jen Charin, jedna ze starších Athosianů, která je pro ni něco jako moudrá babička. Při posledním útoku Wraithů na Athos se svým lidem, a s pomocí Sheppardova týmu, utekla na Atlantis. Na planetě, kde je Atlantis, je i část pevniny, kam prozatím umístili její lid. Teyla je velice dobrá bojovnice, která cvičí Shepparda a další členy expedice. Často také medituje.

Kdysi byli její předci uneseni Wraithským vědcem, který na nich začal experimentovat. Do jejich DNA byla přidána část Wraithské DNA, tím však nechtěně způsobili, že Teyla je nyní schopná Wraithy nejen vycítit, ale i vnímat jejich komunikaci. Díky tomu Teyla dříve byla schopná varovat svůj lid před blížícími se Wraithy. Tato schopnost také již několikrát pomohla expedici.

Teyla zná mnoho planet a ras, se kterými dříve obchodovala jako vůdkyně svého lidu. Je tedy dobrá v navazování přátelských kontaktů.

Teyla se přidala k Sheppardovi ve víře, že jednou zbaví celou galaxii Wraithů a bude se pak moci vrátit ke svému lidu a žít dál již v míru a beze strachu.

Ronon Dex - (Jason Momoa)
Bývalý voják na Satedě. Byl chycen Wraithy, ale podařilo se mu uniknout. Nyní v Sheppardově týmu nahrazuje poručíka Forda, který se stal závislý na Wraithském enzymu a přestal se ovládat.

Ronon měl na Satedě přítelkyni. Jednou na jejich planetu zaútočili Wraithové, kteří skoro všechny zavraždili, včetně jeho přítelkyně. Ronona pak chytili Wraithové a udělali si z něj oběť pro zábavu. Dali mu sledovací zařízení a pak ho lovili. Ronon jim však stále utíkal, než ho našel Sheppard s Teylou. Sheppard mu pomohl a s pomocí Dr. Becketta mu bylo vyoperováno sledovací zařízení. Ronon pak odešel na Atlantis, kde z něj podplukovník Sheppard udělal člena týmu.

Ronon se později dozvídá, že ze Satedy uteklo více než 300 lidí, kteří se schovávají po celé galaxii.

Ronon se do všeho vrhá po hlavě a nebere na vědomí možné důsledky. Jeho jediným cílem je bojovat proti Wraithům dokud poslední Wraith nepadne. I přes toto dychtivé nutkání zabíjet Wraithy, je stále dobrým členem Sheppardova týmu.

Aiden Ford - (Rainbow Sun Francks)
Poručík Aiden Ford, 24 let, dobrý voják americké armády byl vybrán na výpravu do Atlantis. Je to Sheppardův veliký přítel a jsou spolu v týmu. Miluje všechno co vybuchuje, hlavně granáty, a proto je expertem na výbušniny.

Při útoku Wraithů na Atlantis se na Fordovi začal krmit jeden Wraith, ale uprostřed krmení byl Wraith zastřelen. Fordův krevní oběh se tím přeplnil enzymem, který mu Wraith dodával, aby nezemřel okamžitě. Ford díky tomu přežil hodinu pod vodou, než ho našli. Enzym mu však zastínil mysl a Ford utekl z Atlantis.

Později se s Fordem ještě Sheppardův tým několikrát setkal, ale už to nebyl on. Byl nucen si stále doplňovat enzym, který funguje jako droga. Spojil se s dalšími lidmi, kteří mají stejný problém a spolu se rozhodli válčit proti Wraithům. Na jedné misi se Ford spojil znovu se Sheppardem, aby zničili mateřskou loď, těsně před výbuchem se rozdělili. Sheppard a jeho tým utekli, ale co se stalo s Fordem, to nikdo neví.

Poručík Aiden Ford byl dobrým vojákem, skvělým členem Sheppardova týmu a také byl na Atlantis velice oblíbený. Později byl nahrazen Rononem Dexem.

Dr. Elizabeth Weirová - (Torri Higginson)
Dr. Elizabeth Weirová je odbornicí na mezinárodní politku a veřejné vztahy. Před odchodem na Atlantis vedla jednání s OSN o zákazu výroby jaderných zbraní. Ovládá také pět světových jazyků.

Chvíli velela i program SGC, ale to nebylo pro ni. Bylo to moc vojenské, ale po objevení základny v Antarktidě byla přeložena právě na tuto základnu, kde dohlížela nad mezinárodním výzkumem. Právě zde se osvědčila, kvůli jejím dobrým vyjednávačským schopnostem. Vrchol její kariéry nastal při objevení adresy na Atlantis. Byla pověřena velením této mezinárodní expedice.

Na Atlantis musela čelit velkým problémům nejen s Wraithy, ale i s IOA (výbor, nejvyšší velení SGC a SGA). Expedici ale hlavně pomáhá vyjednávat spojenectví, které přináší nové technologie, které se dají různě využít na Atlantis, ale třeba i na Zemi.

Dr. Weirová se občas neshoduje s názory podplukovníka Shepparda, který moc nedbá na možné válečné důsledky, které může způsobit. Má také velkou zodpovědnost nad městem, protože ona rozhoduje o zapnutí a vypnutí štítu nad městem, nebo například ovládá štít hvězdné brány. Ale i přesto si vede velice dobře.

Dr. Samantha Carterová - (Amanda Tapping)
Plukovník Samantha Carterová velela na Atlantis jeden rok (4. série), když nahradila Dr. Weirovou. Její působení se také líbilo IOA a hlavně armádě, protože tam byl někdo od nich. Bohužel po roce IOA své názory změnilo. Chtěli tam někoho přímo z IOA, proto ji odvolali. Místo ní nastoupil Richard Woolsey.

Po opuštění Atlantis pokračuje na SGC a také velela lodi generál George Hammond.

Sam je svobodná, bezdětná. Matka jí zemřela a jejím otcem je generál Jacob Carter. Jacob Carter měl rakovinu, ale Sam ho zachránila tak, že z něj udělala hostitele Tok'ry Selmak a tím se Jacob stal vlastně prostředníkem mezi Tok'ry a Zemí.

Sam má vlastní zkušenost s Tok'ry, vstoupila totiž do ní Tok'ra Jolinar a určitou dobu v ní pobývala, než zemřela. Sam má díky tomuto spojení její vzpomínky a rozpozná Goa'uldy a Tok'ry od normálních lidí na blízkou vzdálenost. Jen díky jejímu spojení s Jolinar se SGC o Tok'rách dozvědělo.

Richard Woolsey - (Robert Picardo)
Richard Woolsey je bývalým členem NID a zástupce USA v mezinárodní organizaci pro dohled IOA. Od roku 2008 byl dosazen IOA na místo vedoucího expedice Atlantis (5. série).

Woolsey byl vyslán Robertem Kinseym vyšetřovat SG-1. Jeho vyšetřování bylo ale sporné a odsuzoval SG-1 a SGC jako celek. Později byl jmenován vyslancem USA v IOA. Měl na starosti rozhodování o osudu Khaleka („syna“ Anubise). Ten byl ovšem moc nebezpečný a zapříčinil tak smrt několika členů SGC.

Později byl vyslán na Atlantis přezkoumat schopnost velení Dr. Elizabeth Weirové, když se Wraithové dozvěděli o umístění Země. Každého tam odsuzoval a udělal na všechny špatný dojem. Nicméně v závěrečné zprávě potvrdil, že je Dr. Weirová kvalifikovaná nadále vést expedici Atlantis. Na Atlantidu se vrátil znova, když měl jednat s Antiky, kteří se vrátili. Jednání nedopadla dobře a nakonec byli Antikové vyhlazeni Replikátory a on sám bojoval o holý život. Později byl vyslán, aby napsal hlášení o tříměsíčním velení Samanthy Carterové na Atlantis. Nakonec se sám stal velitelem expedice Atlantis. Zpočátku o sobě sám pochyboval, protože porušil spoustu protokolů, ale nakonec to ustál a všichni ho brali, jako dobrého velitele. On sám měl být později nahrazen, ale nevzdal to bez boje a nadále velí expedici.

Richard Woolsey byl dříve ženatý a měl malé plemeno psa. Toho pak dostala jeho žena, když se rozváděli. Jeho otec trpěl Alzheimerovou chorobou. Byl také hlavní poradce armády USA a advokát v New Yorku.

Dr. Carson Beckett - (Paul McGillion)
Dr. Carson Beckett je špička mezi lékaři, proto byl vybrán do této expedice. Narodil se ve Skotsku a vyučil se lékářem, biologem a je také genový inženýr. On byl jeden z objevitelů antického genu, protože sám ho také má. Dokonce se mu povedlo vytvořit tzv. "genovou terapii" při níž pacient získá antický gen, bohužel to funguje zatím jen u poloviny pacientů.

Dalším jeho výtvorem je retrovirus, který dokáže Wraithy proměnit zpět na lidi. Jeho retrovirus ničí DNA Eraturského brouka a povzbuzuje tu lidskou část. Jediným vedlejším účinkem této "léčby" je amnézie. Beckett také pomáhal vytvořit na Hophu protein, který po vstříknutí do těla člověka způsobil, že Wraith se na něm nemohl nakrmit. Při pokusu nakrmit se, se tento protein smísí s Wraithským enzymem a vrátí se do těla Wraitha. Tato směs Wraitha otráví a zabije ho. Bohužel tento protein má i své vedlejší účinky - u 50% naočkovaných lidí způsobil selhání plic, tedy smrt.

Bohužel zemřel v 17. díle 3. série, když se rozhodl riskovat a vyoperovat pacientovi nádor, který může kdykoli vybouchnout jako bomba. Operace se mu sice podařila, ale těsně před uložením do speciálního trezoru, bomba vybouchla.

Později se však expedice setkává s Beckettovým dokonalým klonem, který umíral. Dr. Kellerová ho umístila do stáze na Atlantis, než přišla na to, jak ho uzdravit.

Dr. Jennifer Kellerová - (Jewel Staite)
Stala se hlavní doktorkou na Atlantis po Beckettově smrti. Původně měla být hlavní doktorkou jen dočasně, ale Dr. Weirová ji přesvědčila, že to zvládne. Ostatní také obdivovali její skvělou práci. Po útoku Replikátorů byla nucena převzít vedení lékařského oddělení.

Na Atlantidě toho prožila hodně. Po útoku Replikátorů zachraňovala život Elizabeth. V průběhu horečky Kirsan zjistila, kde bylo ohnisko, a že by mohla způsobit u každého pacienta ztrátu vzpomínek, což se potom také stalo. Byla také u toho, když s Teylou našli vesnici Athosianů prázdnou a nakonec zjistili, že byli uneseni. O doktorku také měli zájem Rodney McKay a Ronon Dex, stále mezi sebou o ní soupeřili. Přišla také málem o život na jedné planetě, kde se spolu s Carterovou a McKayem propadli do země. Zachránil ji právě McKay. Později vyšetřovala záhadnou epidemii, která se hnala přes planety a zabíjela 30% obyvatel. Byla také nakažena wraithským patogenem. Prostě vykonala na Atlantidě spoustu dobré práce a zachránila hodně životů.

V životě to neměla nikdy lehké, matka zemřela a zůstal jí jen otec. Pochází z malého města Chippewa Falls, Wisconsin, USA, a proto není příliš společenská. Naštěstí ji ale mají všichni rádi, protože jako doktorka odvádí skvělou práci.

Dr. Radek Zelenka - (David Nykl)
Dr. Radek Zelenka je český člen expedice Atlantis. Plynně mluví anglicky, ale občas i v seriálu promluví česky. Je odborníkem na Puddle Jumpery a společně s McKayem jsou nejlepší vědci na Atlantis. Vzájemně se doplňují, ale i hádají. Bohužel nevlastní Antický gen ATA a zároveň také patří do skupiny lidí, u kterých se neuchytí ani genová terapie.

Asi jeho nejlepší výkon byl v epizodě Letters from Pegasus (1x17), ve které měl svou část jen pro sebe a má přes minutu dlouhý vzkaz o vynoření Atlantis na hladinu moře a to v ČEŠTINĚ.

Již několikrát zachránil Sheppardův tým i McKaye, zároveň byl ale už několikrát i blízko jisté smrti. Zelenkovi se podařilo dokonce i vymyslet, jak zachránit celé město Atlantis před obrovskou bouřkou, která by jinak město zničila. Tehdy přišel na to, že potřebnou energii pro napájení štítů získá pomocí blesků.

Dr. Zelenka sice tráví většinu času na Atlantis, ale občas se dostane i ven. Má sestru a synovce, kterého nemá rád. Přiznává taky, že kdyby nedostal nabídku pracovat na Atlantis, byl by dostal prestižní místo na Karlově univerzitě.

Sice se neobjevuje v každém díle, a není hlavní postavou, ale objevuje se často a občas má i tolik práce, že by klidně mohl být jednou z hlavních postav. Doufejme, že se objeví i v připravovaném filmu Stargate Atlantis.
   © Alyss 2012

NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com